Ironmen

Ironmen
Betingelsen for at komme på listen er, at du har gennemført en Ironman som medlem af FTT
Hjælp os med at holde listen opdateret. Send en mail til info@fredericiatriathlonteam.dk.
År:Navn:Stævne:Tid:Remarks:
2017Thomas BechKolding Pure Extreme18:12:21Koldt vand / MTB / Trailløb.
Søren KongstedKMD Copenhagen09:13:23
Allan AxelsenKMD Copenhagen10:03:34
Mette BjeldKMD Copenhagen10:31:59
Jan PuckowKMD Copenhagen11:08:17
Thomas BechOstseeman10:43:04Glucksburg, Tyskland
Jesper Abildgaard NielsenOstseeman11:08:09Glucksburg, Tyskland
Charlotte BoyeOstseeman12:07:02Glucksburg, Tyskland
Daniel SivertsenChallenge Roth11:06:32Tyskland
2016Carsten SumborgHerning - Billund11:14:31
Thomas BechHerning - Billund10:56:03
Brian F. HansenHerning - Billund10:53:14
Allan AxelsenHerning - Billund10:47:54
Mette BjeldKøbenhavn10:55:00
Karsten OlsenHawaii11:52VM - Kona
Thomas BechNorseman14:58:24Norge
2015Thomas BechHerning - Billund11.11.19
Simon Jarl JacobsenHerning - Billund11:04:34
Henrik N. PedersenHerning - Billund09:59:08
Carsten SumborgHerning - Billund11.11.53
Carsten LindhardtHerning - Billund11.49.56
Jesper NielsenKerteminde12:05:00
Thomas BechKerteminde11.20.10
2014Mikkel JuulKøbenhavn09.59.39
Tobias JakobsenKøbenhavn10:54:44
Jan Østermark JensenKøbenhavn10:44:02
Kim AlmindeKøbenhavn12:22:43
Thomas LarsenKøbenhavn11:06:24
2013Morten Bendix KristensenKøbenhavn09:53:22
Tobias JakobsenOstseeman10:57:51Glucksburg, Tyskland
Thomas LarsenKøbenhavn10:50:28
2012Claus Mause JacobsenKøbenhavn09.57.28
Claus Mause JakobsenWales10.23.49
Karsten OlsenKøbenhavn10.11.54
Morten KnudsenKøbenhavn10.49.14
René FrederiksenKøbenhavn11.11.01
Søren Veje KristensenKalmar10.23.57
Tobias H. JakobsenKøbenhavn11.03.57
Tonni BagerKøbenhavn12.18.28
2011Claus Mause JacobsenNorseman15.26.00Norge
Karsten OlsenHawaii11.27.00VM - Kona
Karsten OlsenRegensburg10.13.00
Steen ØstergaardRoth09.56.26
Søren Veje KristensenRoth10.53.38
2007Bjarne Lund AndersenFredericia12.09.00
Carsten AndersenFredericia11.34.11
Claus F. ChristensenFredericia12.22.35
Jan Søe DybdalFredericia11.57.45
Jan Østermark JensenFredericia11.03.39
Karsten OlsenFredericia10.30.47
Keld VestergaardFredericia11.07.56
Lars Stanley JensenFredericia13.15.32
Rasmus SteenbachFredericia11.53.13
Søren SchmidtFredericia11.23.28
Torbjørn SindballeFredericia08.32.48
Visti Møller PetersenFredericia11.43.01
2006Andy HjortSwitzerland10.23.27
2005Arne AsmussenFredericia11.06.271900m svøm (koldt vand)
Bjarne L AndersenFredericia11.22.361900m svøm (koldt vand)
Carsten AndersenFredericia12.34.541900m svøm (koldt vand)
Claus F ChristensenFredericia11.59.191900m svøm (koldt vand)
Claus Mause JacobsenFredericia11.00.221900m svøm (koldt vand)
Finn GudmundssonFredericia12.31.161900m svøm (koldt vand)
Jan TolstrupFredericia12.59.371900m svøm (koldt vand)
Ole G. PedersenFredericia11.36.341900m svøm (koldt vand)
Per K. JensenFredericia11.18.031900m svøm (koldt vand)
Thomas GoltermannFredericia12.09.521900m svøm (koldt vand)
2003Andy HjortAlmere Holland10.55.46
2002Dennis JespersenGlucksburg11.10.441900m svøm (koldt vand)
Finn GudmundssonGlucksburg13.11.391900m svøm (koldt vand)
Martin RunagerGlucksburg13.29.381900m svøm (koldt vand)
Visti PetersenGlucksburg11.03.121900m svøm (koldt vand)
2001Allan BoelFredericia11.51.33
Andy HjortFredericia10.30.03
Boris BjolverFredericia10.12.12
Dan SommerbyFredericia13.06.13
Dennis JespersenFredericia11.31.40
Finn GudmundssonFredericia13.05.19
Finn RoyFredericia11.21.25
Freddy Høj BakFredericia10.49.46
Jan RisagerFredericia12.16.48
Jan Søe DybdalFredericia11.21.24
Jesper WalstedFredericia12.59.49
Karsten OlsenØstrig11.15.00
Karsten Uldall AndersenFredericia09.44.56
Katrine SteenbechFredericia15.42.11
Michael BrockFredericia12.07.51
Ole MortensenFredericia12.03.13
Ole NikolajsenLanzarote11.22.56
Ole NikolajsenHawaii10.58.00
Ole SkjeldmoseFredericia10.53.09
Pernille JensenFredericia13.14.18
Peter SandvangFredericia08.24.17
Poul BangFredericia11.16.55
Poul ZielkeFredericia11.56.06
Rasmus HylanderFredericia09.36.20
René RasmussenFredericia12.05.27
Rita JensenFredericia11.24.25
Sten LyngvigFredericia12.28.52
Visti PetersenFredericia10.37.15
2000Andy HjortFredericia10.43.52
Boris BjolverFredericia10.21.42
Claus NielsenFredericia11.16.18
Dan SommerbyFredericia13.37.33
Finn GudmundssonFredericia14.06.32
Freddy Høj BakFredericia10.53.51
Jan MejlgaardFredericia15.11.05
Jerone EnevoldsenFredericia09.19.56
Jesper KristensenFredericia11.19.15
Jesper WalstedFredericia14.13.16
Karsten Uldall AndersenFredericia10.34.37
Michael BrockFredericia11.32.13
Nick PallesenFredericia11.23.20
Ole NikolajsenLanzarote11.02.00
Ole SkjeldmoseFredericia12.02.36
Per JacobsenFredericia10.36.37
Pernelle JensenFredericia13.53.53
Poul AstrupFredericia12.07.43
Rasmus HylanderFredericia10.17.09
Rasmus SeistrupFredericia12.39.00
René RasmussenFredericia12.05.27
Thomas Damm PoulsenFredericia12.45.33
1999Adam ErritzøeFredericia11.33.45
Bent JensenAlmere13.06.29
Brian NorlykFredericia10.53.32
Claus NielsenAlmere11:03:47
Finn GudmundssonFredericia14.40.07
Flemming LundFredericia11.16.19
Freddy Høj BakFredericia10.20.00
Jannick Bjerre ChristensenAlmere10.14.54
Karsten Amtoft SørensenFredericia11.49.14
Karsten OlsenAlmere10.00.33
Martin LeonhardFredericia10.53.48
Martin RunagerFredericia11.41.41
Ole NikolajsenLanzarote11.57.00
Ole NikolajsenFredericia10.08.00
Ole NikolajsenAlmere09.52.00
Philipi CourrierFredericia10.23.29
Rasmus DamgaardFredericia10.26.48
René RasmussenFredericia12.58.51
Ruth AxøFredericia12.15.09
Steen JensenFredericia12.48.09
Visti PetersenFredericia10.42.35
1998Bent JensenFredericia12.39.032500m svøm (koldt vand)
Bjarne WittenbergFredericia12.08.00
Claus NielsenFredericia11.16.462500m svøm (koldt vand)
Freddy Høj BakFredericia10.19.412500m svøm (koldt vand)
Karsten OlsenAlmere10.33.12
Knud KnudsenFredericia11.05.252500m svøm (koldt vand)
Mogens KristensenFredericia13.51.012500m svøm (koldt vand)
Poul ZielkeFredericia12.14.112500m svøm (koldt vand)
Uffe FlemmerFredericia09.08.572500m svøm (koldt vand)
Visti PetersenFredericia10.41.432500m svøm (koldt vand)
1997Bent JensenFredericia13.24.16
Brian NorlykFredericia11.44.54
Freddy Høj BakFredericia10.58.32
Kjeld Dahl JensenFredericia11.34.37
Martin RunagerFredericia10.45.03
Niels Martin VindFredericia11.12.36
Peter AndersenFredericia12.11.49
Rasmus StenbachFredericia10.30.15
Visti PetersenFredericia09.51.32
1996Jerone EnevoldsenRødekro09.46.042500m svøm (koldt vand)
Jesper KristensenRødekro12.23.00
Karsten OlsenRødekro10.32.22
Rasmus StenbachRødekro11.47.47
Uffe FlemmerAustralien09.31.00
Uffe FlemmerRødekro10.23.24
Visti PetersenRødekro10.34.58
1995Brian JensenFredericia12.12.43
Karsten OlsenØstrig11.46.40
Kim JensenFredericia12.16.25
Kjeld Dahl JensenFredericia11.40.58
Knud KnudsenFredericia12.46.28
Mogens KristensenFredericia14.49.33
Uffe FlemmerØstrig10.12.39
Visti PetersenFredericia10.34.09
1994David KraulRødekro11.22.34
Holger JensenRødekro11.19.17
Karsten OlsenRødekro10.42.41
Lars PostRødekro10.15.51
Ole NikolajsenRødekro09.58.01
Visti PetersenRødekro10.18.20
1993Holger JensenAlmere10.37.06
Karsten OlsenRoth10.55.37
Ole NikolajsenRoth09.58.57
1992Claus VinklerRoth09.32.00
Karsten OlsenSchweiz10.48.31
Ole NikolajsenRoth10.20.21
Visti PetersenRødekro10.13.55
1991Claus VinklerRødekro12.17.36
Karsten OlsenRødekro11.27.23
Ole NikolajsenRødekro11.25.42
Visti PetersenAlmere11.54.03
1990Ove Clausen HansenAlmere13.48.02
Visti PetersenBelgien11.23.21
1989Hans Jørgen AndersenRødekro10.28.31
Karsten OlsenRødekro10.44.07
Visti PetersenRødekro10.25.20
1988Hans Jørgen AndersenNorge11.59.27
Karsten OlsenNorge12.00.10
Visti PetersenNorge10.36.32
Visti PetersenSchweiz11.03.04
1987Visti PetersenSchweiz09.58.00
1986Visti PetersenSverige10.30.14