Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/fredericiatriathlonteam.dk/public_html/wp-content/themes/twentyseventeen/functions.php on line 73
Ironmen – Fredericia Triatlon

Ironmen

Fredericia Triathlon

Ironmen

Listen over alle medlemmer af FTT der har gennemført en eller flere Ironmen

 
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Jesper Von Selen ICAN, Gandia 9:55:00 Spanien
Søren Kongsted Hawaii 9:53:13 WM – Kona
Charlotte Boye Kolding Pure Extreme 18:10:49 Extreme Tri: Koldt vand / MTB / Trailløb.
Thomas Bech Kolding Pure Extreme 17:01:46 Extreme Tri: Koldt vand / MTB / Trailløb.
Søren Kongsted KMD Copenhagen 08:47:24
Torben Foged KMD Copenhagen 10:57:46
Jesper Aabildgaard Nielsen KMD Copenhagen 10:48:24
Mette Bjeld KMD Copenhagen 10:21:43
Carsten Sumborg KMD Copenhagen 10:29:57
Betina Meilandt KMD Copenhagen 12:38:32
Thomas Bech Thor Beach Triathlon 11:42:53 Extreme tri
Charlotte Boye Thor Beach Triathlon 13:00:38 Extreme Tri
Andreas Thoustrup Ostseeman 09:58:11 Glucksburg,Tyskland
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Thomas Bech Kolding Pure Extreme 18:12:21 Koldt vand / MTB / Trailløb.
Søren Kongsted KMD Copenhagen 09:13:23
Allan Axelsen KMD Copenhagen 10:03:34
Mette Bjeld KMD Copenhagen 10:31:59
Jan Puckow KMD Copenhagen 11:08:17
Thomas Bech Ostseeman 10:43:04 Glucksburg, Tyskland
Jesper Abildgaard Nielsen Ostseeman 11:08:09 Glucksburg, Tyskland
Charlotte Boye Ostseeman 12:07:02 Glucksburg, Tyskland
Daniel Sivertsen Challenge Roth 11:06:32 Tyskland
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Carsten Sumborg Herning – Billund 11:14:31
Thomas Bech Herning – Billund 10:56:03
Brian F. Hansen Herning – Billund 10:53:14
Allan Axelsen Herning – Billund 10:47:54
Mette Bjeld København 10:55:00
Karsten Olsen Hawaii 11:52:00 VM – Kona
Thomas Bech Norseman 14:58:24 Norge
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Thomas Bech Herning – Billund 11.11.19
Simon Jarl Jacobsen Herning – Billund 11:04:34
Henrik N. Pedersen Herning – Billund 09:59:08
Carsten Sumborg Herning – Billund 11.11.53
Carsten Lindhardt Herning – Billund 11.49.56
Jesper Nielsen Kerteminde 12:05:00
Thomas Bech Kerteminde 11.20.10
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Mikkel Juul København 09.59.39
Tobias Jakobsen København 10:54:44
Jan Østermark Jensen København 10:44:02
Kim Alminde København 12:22:43
Thomas Larsen København 11:06:24
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Morten Bendix Kristensen København 09:53:22
Tobias Jakobsen Ostseeman 10:57:51 Glucksburg, Tyskland
Thomas Larsen København 10:50:28
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Claus Mause Jacobsen København 09.57.28
Claus Mause Jakobsen Wales 10.23.49
Karsten Olsen København 10.11.54
Morten Knudsen København 10.49.14
René Frederiksen København 11.11.01
Søren Veje Kristensen Kalmar 10.23.57
Tobias H. Jakobsen København 11.03.57
Tonni Bager København 12.18.28
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Claus Mause Jacobsen Norseman 15.26.00 Norge
Karsten Olsen Hawaii 11.27.00 VM – Kona
Karsten Olsen Regensburg 10.13.00
Steen Østergaard Roth 09.56.26
Søren Veje Kristensen Roth 10.53.38
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Bjarne Lund Andersen Fredericia 12.09.00
Carsten Andersen Fredericia 11.34.11
Claus F. Christensen Fredericia 12.22.35
Jan Søe Dybdal Fredericia 11.57.45
Jan Østermark Jensen Fredericia 11.03.39
Karsten Olsen Fredericia 10.30.47
Keld Vestergaard Fredericia 11.07.56
Lars Stanley Jensen Fredericia 13.15.32
Rasmus Steenbach Fredericia 11.53.13
Søren Schmidt Fredericia 11.23.28
Torbjørn Sindballe Fredericia 08.32.48
Visti Møller Petersen Fredericia 11.43.01
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Andy Hjort Switzerland 10.23.27
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Arne Asmussen Fredericia 11.06.27 1900m svøm (koldt vand)
Bjarne L Andersen Fredericia 11.22.36 1900m svøm (koldt vand)
Carsten Andersen Fredericia 12.34.54 1900m svøm (koldt vand)
Claus F Christensen Fredericia 11.59.19 1900m svøm (koldt vand)
Claus Mause Jacobsen Fredericia 11.00.22 1900m svøm (koldt vand)
Finn Gudmundsson Fredericia 12.31.16 1900m svøm (koldt vand)
Jan Tolstrup Fredericia 12.59.37 1900m svøm (koldt vand)
Ole G. Pedersen Fredericia 11.36.34 1900m svøm (koldt vand)
Per K. Jensen Fredericia 11.18.03 1900m svøm (koldt vand)
Thomas Goltermann Fredericia 12.09.52 1900m svøm (koldt vand)
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Andy Hjort Almere Holland 10.55.46
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Dennis Jespersen Glucksburg 11.10.44 1900m svøm (koldt vand)
Finn Gudmundsson Glucksburg 13.11.39 1900m svøm (koldt vand)
Martin Runager Glucksburg 13.29.38 1900m svøm (koldt vand)
Visti Petersen Glucksburg 11.03.12 1900m svøm (koldt vand)
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Allan Boel Fredericia 11.51.33
Andy Hjort Fredericia 10.30.03
Boris Bjolver Fredericia 10.12.12
Dan Sommerby Fredericia 13.06.13
Dennis Jespersen Fredericia 11.31.40
Finn Gudmundsson Fredericia 13.05.19
Finn Roy Fredericia 11.21.25
Freddy Høj Bak Fredericia 10.49.46
Jan Risager Fredericia 12.16.48
Jan Søe Dybdal Fredericia 11.21.24
Jesper Walsted Fredericia 12.59.49
Karsten Olsen Østrig 11.15.00
Karsten Uldall Andersen Fredericia 09.44.56
Katrine Steenbech Fredericia 15.42.11
Michael Brock Fredericia 12.07.51
Ole Mortensen Fredericia 12.03.13
Ole Nikolajsen Lanzarote 11.22.56
Ole Nikolajsen Hawaii 10.58.00
Ole Skjeldmose Fredericia 10.53.09
Pernille Jensen Fredericia 13.14.18
Peter Sandvang Fredericia 08.24.17
Poul Bang Fredericia 11.16.55
Poul Zielke Fredericia 11.56.06
Rasmus Hylander Fredericia 09.36.20
René Rasmussen Fredericia 12.05.27
Rita Jensen Fredericia 11.24.25
Sten Lyngvig Fredericia 12.28.52
Visti Petersen Fredericia 10.37.15
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Andy Hjort Fredericia 10.43.52
Boris Bjolver Fredericia 10.21.42
Claus Nielsen Fredericia 11.16.18
Dan Sommerby Fredericia 13.37.33
Finn Gudmundsson Fredericia 14.06.32
Freddy Høj Bak Fredericia 10.53.51
Jan Mejlgaard Fredericia 15.11.05
Jerone Enevoldsen Fredericia 09.19.56
Jesper Kristensen Fredericia 11.19.15
Jesper Walsted Fredericia 14.13.16
Karsten Uldall Andersen Fredericia 10.34.37
Michael Brock Fredericia 11.32.13
Nick Pallesen Fredericia 11.23.20
Ole Nikolajsen Lanzarote 11.02.00
Ole Skjeldmose Fredericia 12.02.36
Per Jacobsen Fredericia 10.36.37
Pernelle Jensen Fredericia 13.53.53
Poul Astrup Fredericia 12.07.43
Rasmus Hylander Fredericia 10.17.09
Rasmus Seistrup Fredericia 12.39.00
René Rasmussen Fredericia 12.05.27
Thomas Damm Poulsen Fredericia 12.45.33
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Adam Erritzøe Fredericia 11.33.45
Bent Jensen Almere 13.06.29
Brian Norlyk Fredericia 10.53.32
Claus Nielsen Almere 11:03:47
Finn Gudmundsson Fredericia 14.40.07
Flemming Lund Fredericia 11.16.19
Freddy Høj Bak Fredericia 10.20.00
Jannick Bjerre Christensen Almere 10.14.54
Karsten Amtoft Sørensen Fredericia 11.49.14
Karsten Olsen Almere 10.00.33
Martin Leonhard Fredericia 10.53.48
Martin Runager Fredericia 11.41.41
Ole Nikolajsen Lanzarote 11.57.00
Ole Nikolajsen Fredericia 10.08.00
Ole Nikolajsen Almere 09.52.00
Philipi Courrier Fredericia 10.23.29
Rasmus Damgaard Fredericia 10.26.48
René Rasmussen Fredericia 12.58.51
Ruth Axø Fredericia 12.15.09
Steen Jensen Fredericia 12.48.09
Visti Petersen Fredericia 10.42.35
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Bent Jensen Fredericia 12.39.03 2500m svøm (koldt vand)
Bjarne Wittenberg Fredericia 12.08.00
Claus Nielsen Fredericia 11.16.46 2500m svøm (koldt vand)
Freddy Høj Bak Fredericia 10.19.41 2500m svøm (koldt vand)
Karsten Olsen Almere 10.33.12
Knud Knudsen Fredericia 11.05.25 2500m svøm (koldt vand)
Mogens Kristensen Fredericia 13.51.01 2500m svøm (koldt vand)
Poul Zielke Fredericia 12.14.11 2500m svøm (koldt vand)
Uffe Flemmer Fredericia 09.08.57 2500m svøm (koldt vand)
Visti Petersen Fredericia 10.41.43 2500m svøm (koldt vand)
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Bent Jensen Fredericia 13.24.16
Brian Norlyk Fredericia 11.44.54
Freddy Høj Bak Fredericia 10.58.32
Kjeld Dahl Jensen Fredericia 11.34.37
Martin Runager Fredericia 10.45.03
Niels Martin Vind Fredericia 11.12.36
Peter Andersen Fredericia 12.11.49
Rasmus Stenbach Fredericia 10.30.15
Visti Petersen Fredericia 09.51.32
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Jerone Enevoldsen Rødekro 09.46.04 2500m svøm (koldt vand)
Jesper Kristensen Rødekro 12.23.00
Karsten Olsen Rødekro 10.32.22
Rasmus Stenbach Rødekro 11.47.47
Uffe Flemmer Australien 09.31.00
Uffe Flemmer Rødekro 10.23.24
Visti Petersen Rødekro 10.34.58
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Brian Jensen Fredericia 12.12.43
Karsten Olsen Østrig 11.46.40
Kim Jensen Fredericia 12.16.25
Kjeld Dahl Jensen Fredericia 11.40.58
Knud Knudsen Fredericia 12.46.28
Mogens Kristensen Fredericia 14.49.33
Uffe Flemmer Østrig 10.12.39
Visti Petersen Fredericia 10.34.09
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
David Kraul Rødekro 11.22.34
Holger Jensen Rødekro 11.19.17
Karsten Olsen Rødekro 10.42.41
Lars Post Rødekro 10.15.51
Ole Nikolajsen Rødekro 09.58.01
Visti Petersen Rødekro 10.18.20
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Holger Jensen Almere 10.37.06
Karsten Olsen Roth 10.55.37
Ole Nikolajsen Roth 09.58.57
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Claus Vinkler Roth 09.32.00
Karsten Olsen Schweiz 10.48.31
Ole Nikolajsen Roth 10.20.21
Visti Petersen Rødekro 10.13.55
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Claus Vinkler Rødekro 12.17.36
Karsten Olsen Rødekro 11.27.23
Ole Nikolajsen Rødekro 11.25.42
Visti Petersen Almere 11.54.03
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Ove Clausen Hansen Almere 13.48.02
Visti Petersen Belgien 11.23.21
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Hans Jørgen Andersen Rødekro 10.28.31
Karsten Olsen Rødekro 10.44.07
Visti Petersen Rødekro 10.25.20
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Hans Jørgen Andersen Norge 11.59.27
Karsten Olsen Norge 12.00.10
Visti Petersen Norge 10.36.32
Visti Petersen Schweiz 11.03.04
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Visti Petersen Schweiz 09.58.00
Navn: Stævne: Tid: Remarks:
Visti Petersen Sverige 10.30.14

325

Medlemmer

1991

Stiftelses år

5

Instruktører

22

Træningshold

Sociale medier: